Caddelerde Rüzgar Keman Notaları | Hem Porte Hem Yazıyla

Caddelerde Rüzgar Keman Notaları
Caddelerde rüzgar keman notaları birçok kullanıcının sıklıkla ulaşmak istediği ve icra etmek istediği enfes tınılardır. Ben ise sizlere bu yazımda hem bu tınıları hem de bu ve benzeri tınıları icra edebilmek için yapmanız gereken önemli unsurları belirteceğim. Öncelikle performans edeceğiniz şarkı ve tınılar her ne olursa olsun kullandığınız enstrümanı iyi tanımalısınız. Bu yüzden keman hakkında sizlere genel bilgiler vermek istiyorum ve devamında da nota üzerinden icra edilecek performanslar için sizlere tavsiyeler vereceğim. Keman yaylı tür müzik aleti olmak ile birlikte kullanılması oldukça zor olan bir enstrümandır. Kemanın zor olmasının en büyük sebebi ise kemanın sapı üzerinde perdelerinin olmamasıdır. Bu yüzden notaları basmak ve doğru tınılara ulaşmak diğer müzik aletlerine sap üzerindeki referans açısından daha zordur. Fakat tüm müzik aletlerinde olduğu gibi keman modelleri ile de kendinizi geliştirmek ve üstün performanslar elde edebilmek için yazımın devamını dikkatli bir şekilde inceleyiniz.

 

Caddelerde rüzgar keman notaları başta olmak üzere tüm şarkı notalarını en doğru şekilde icra edebilmek için düzenli ve istikrarlı olarak çalışmalısınız. Bu çalışmalarınız ise nota bilgisi, doğru ve dik bir pozisyonda el pratikleri ve sonrasında ise metod ve benzeri araçlar aracılığı ile istenilen ve hedeflenen şarkı notalarını icra etmelisiniz. Nota bilgisi bu alanda temeli oluşturmaktadır fakat doğuştan özel bir kulağa ve ses bilgisine sahip olan kişiler tınıları dinleyerek dahi doğru notaları basarak enfes seslere sahip ses projeleri üretebilmektedir. Fakat bence gerek piyano üzerinden nota ve kulak gelişimi size bu yolda hızlı yol kat etmenize olanak tanıyacak ve düzenli ve istikrarlı bir şekilde pratik yapmalısınız.
Birçok açıdan bahsettiğimiz bu unsurları dikkate alarak ve gerçekten zaman ve emek harcayarak icra edemeyeceğiniz şarkı ve notalar olacağını zannetmiyorum. Fakat herkesin gelişim süreci yeteneği ile doğru orantılıdır. Kimi 2 haftada kimi 2 ayda bu sizde başlayıp sizde biten istek ve arzularınıza bağlı unsurlardır.
Caddelerde rüzgar keman notaları aşağıda yer almaktadır lütfen dikkatlice inceleyiniz.

 

Caddelerde Rüzgar Notaları Porte Üzerinde; 

 

Caddelerde Rüzgar Notaları Yazı İle

Sİ Sİ Sİ Sİ DO Sİ   |   Sİ Sİ Sİ Mİ Sİ

LA LA LA LA Sİ LA   |   LA LA LA Sİ LA

SOL SOL SOL SOL LA SOL   |   SOL SOL SOL LA SOL

FA FA FA FA SOL FA   |   FA FA FA SOL FA Mİ

 

LA LA LA LA Mİ Sİ   |   LA LA LA Mİ RE DO

Sİ Sİ Sİ Sİ DO Sİ   |   SOL SOL SOL LA SOL

FA FA FA FA Sİ   |   Sİ LA SOL FA Mİ

 

NOTLAR : ŞARKI İÇERİSİNDE Kİ ”FA” NOTALARI DİYEZ (#) DİR.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik Aletleri
Teknoloji Dergisi
bm 800 mikrofon
Teknones