Her Yer Kalimba

Her Yer Kalimba

Kalimba son yılların en hızlı yaygınlaşan enstrümanlarının başında gelmektedir. Bunun birçok sebebi bulunmakla beraber gerçekten her yerde kalimba görmekteyiz. Peki sizce neden kalimba bu kadar geniş kitleye hâkim olmayı bu kadar kısa sürede başardı? Gelin hem bu sorulara kendimizce cevaplar bulup hem de kalimba hakkında bilgiye sahip olalım.

Mutlaka bu içeriğe adım attı ve bu satırlara dek geldiyseniz, tek bir adım atmak kalmıştır ya da atmış ne yapacağınızı bilmiyorsunuzdur. O adım ne?

O adım kalimba satın almak!

Ne olduğu hakkında fikri olmadan dahi satın alınan bu enstrüman tuşlu bir müzik aletidir. Müzik aleti olmakla kalmayıp terapilerde dahi kullanılan eşsiz ses ve tını özelliklerine sahip enstrümandır. Kalimba hem uygun fiyata sahip olmakta hem de oldukça küçük yapıya sahip olduğundan dolayı oldukça geniş alana hızlıca yayılmıştır. Bildiğiniz üzere içerisinde bulunduğumuz yüzyılın en büyük sorunlarından biri olan çabuk elde edip çabuk vazgeçmek birçok kişi için bu enstrümanda da geçerli olmuştur. Aslında kişiler aceleci olduğu ve sabırsız olduğu için sadece kalimba da değil birçok enstrümanda hayal kırıklığı yaşamaktadır.

Emeğin Olmadığı Yerde Yol Alınmaz!

Birçok kişi gibi sende iki günde öğreneceğini düşündü isen bu enstrümanı geçmiş olsun diyebilirim. Çünkü bilmelisin ki, bu minik dostumuzu oldukça hafife almışsın. Başparmak Piyanosu olarak kıtasal bir üne kavuşmuş olan bu enstrüman gerçekten eşsiz ses ve tını özelliklerine sahiptir. Her evde her ortamda rahatlıkla kullanılabilecek olan bu müzik aleti mutlaka tecrübe etmeniz gereken enstrümanlardan biridir. Çünkü gerçekten elde etmesi çok imkânsız değil ve icra etmek için ekstra ortama genellikle ihtiyaç yoktur. Mutlaka kullanım düzeyi ve projelerinize göre ayrışan bu unsur genellikle hemen hemen her yerde kullanılmaktadır.

Kalimba Nedir?

Kalimba başparmak piyanosu olarak adlandırılan ahşap gövde üzerine sabitlenen ses levhalarına sahip tuşlu tür müzik aletidir. Bu tuşlu müzik aletimizin gövdesi üzerinde ses deliği olabildiği gibi ses sütunlarının adedi ve cinsi değişkenlik gösterebilmektedir. Gövde ağaç cinsi değişebilen bu enstrümanda oluşan çeşitlilik elde edilen sese direkt olarak yansımaktadır. Bu yüzden en verimli sesi elde edebilmek için doğru ses levha cinsi başta olmak üzere gövde cinsine sahip olmak gerekir. Kalimba akort çekici ile darbeler vurularak ses sütunları ileri geri hareket ettirilerek elde edilen eşsiz tınıları işitince şaşıracaksınız. Kalimba modellerimizi hemen hemen her yerde icra edebilir ve kolayca taşıyabilirsin. Benim sizlere konu ile tavsiyem ise, başlangıç için 17 tuşlu paslanmaz çelik kalimba modellerini tercih ederek uzun vadede üstün performanslar elde etmenizdir. Ben Uğur Can Selli, umarım kalimba adındaki bu eşsiz müzik aleti ile keyifli zamanlar geçirirsiniz. Mutlaka güvenilir tedarik kanallarından bütçenize ve kullanım düzeyinize en uygun kalimba fiyatını bulur, en kısa zamanda bu muhteşem enstrümanı tecrübe edebilirsiniz.

Tags:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik Aletleri
Teknoloji Dergisi
bm 800 mikrofon
Teknones