Kablosuz Bluetooth Hoparlörlerde Tavsiye Edilen Modeller

Kablosuz Hoparlör

İlk olarak hoparlörün ne olduğunu açıklamaya başlarsak; ses sistemleri arasında yer alan ve büyük önem arz eden bu modeller sesi yükseltmeye yarayan ses sistemi olarak tanımlamak mümkündür. Yani, mikrofon vb. aletlerden gelen elektrik dalgalarını alarak sese çeviriyor ve bu sesi yükseltiyorlar. Gelelim kablosuz hoparlöre, teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok alete yeni bir soluk gelmiştir özellikle bluetooth teknolojisinin çok fazla gelişmesiyle birçok alet bu teknolojiden yararlanmıştır. Kablosuz hoparlör de bunlardan bir tanesi. Kablo derdinden kurtarıyor olması ve çoğunlukla taşınabiliyor olması özelliği ile tercih edilen bir model olarak karşımıza çıkan kablosuz hoparlörlerin dijital seçenekleri de mevcuttur. Dijital seçeneğe de sahip olan kablosuz hoparlörler birçok müzik stüdyosunun da vazgeçilmezleri arasına girmiştir.

Kablosuz Hoparlör Kullanım Alanları

Kablosuz hoparlör ses gerektiren her ortamda kullanılmaktadır. Organizasyonlarda, okullarda ve ses sistemi gerektiren bir çok uygulama da kullanılan hoparlörler, ses sistemlerinin olmazsa olmaz bir parçasını oluşturur. Temiz, net ve yüksek bir performans almak için üst düzey bir bluetooth hoparlör tercih etmek çok önemlidir. Yapılan müzik ya da ses uygulamasının mükemmel olması asıl görevidir. Bu sebeple müzik uygulamasının beklentisiyle orantılı olarak hoparlörün büyüklüğü de değişiklik gösterebilir, göstermelidir.

Kablosuz Hoparlörün Fiyatları

Bütçenize göre bir kablosuz hoparlör bulmak çok zor olmayacaktır. Ancak kaliteli iyi bir performans sağlayan kablosuz hoparlör bulmak o kadar da kolay değildir. Belli başlı markalar ve dijital platformlardan bakmak, garanti seçeneği sunan müzik platformlarına başvurmak çok daha doğru olacaktır. Benim tavsiye ettiğim bazı modelleri aşağıda listeliyorum

 

#Lastvoice Ls-1912

#Lastvoice Ls-1915

#Oyility DK-12

#Hepa Merz HS-800

#Hepa Merz HS-1000

Kablosuz Ses Sistemi

Ses sistemlerinde ki gelişmelere bağlı olarak evlerde ve stüdyolarda ses kalitesi düzeyinin artmasına yardımcı oluyor. Bu yenilikçi akımlardan bir tanesi de kablosuz ses sistemidir. Akıllı ev teknolojisi içerisinde yer alan ses sistemi sayesinde sesin daha iyi kalite de çıkmasına da olanak sağlanıyor. Evinizde müzik dinliyorsunuz ve sesingüçlü bir şekilde gelmesi ve rahatsız etmemesi amaçlanır. Aynı şekilde stüdyoda da sesiniz etkili olmasını istersiniz. Kablosuz ses sistemi teknolojisi büyük bir rahatlıkla seçebileceğiniz bir modeldir.

 

Kablosuz Ses Sistemi Özellikleri

Kablosuz ses sistemi demek aslında kablosuzdan ziyade daha az kablo anlamına gelmektedir. Bunun farkında olarak alışveriş yapmak gerekiyor. Özellikle teknolojik gelişmeler ve insanları refah istekleri kablosuz ses sistemlerini tercih ettirmektedir.

Peki, özellikleri nedir açıklayalım;
# Birçok üründe ses yayılım açısı farkı görülmektedir. Yani, bir ürünün ses yayılımı h100 v60
derecesindeyken bir diğer ürün h100 v100 derecesine sahiptir.
# Surround hoparlörde sesin kaç yollu çıktığı farkı da vardır. Yani, bir ürün 2 yollu sese sahipken bir diğer ürün 3 yollu sese sahiptir.
# Çalışma gücünün getirdiği ihtiyaç. Yani bir ürün 200 wattlık bir enerji ile çalışırken bir diğer ürün 400 wattlık bir enerji ister.

Kablosuz Ses Sistemi Fiyatları

Gelişen teknoloji ile beraber birçok firma da kablosuz seçeneğine geçmiştir. Bu nedenle her marka kendi kablosuz ürününü seçmekte, satışını sunmaktadır. İyi bir kablosuz ses siteminin fiyatı en az 1000 türk lirası gibi bir fiyatla karşımıza çıkmakta. Birçok seçenek sunan firmalardan size uygun olanını seçmek biraz zordur. Ancak panik yapmaya gerek yok çünkü birçok dijital destek platformları mevcuttur. Kablosuz ses sistemi almak ve kafanızda kalan soru işaretlerine cevaplar arıyorsanız benim tavsiye ettiğim www.yonkamuzikmarket.com online satış adresini ziyaret edebilir ve güçlü ekibinden yardım alabilirsiniz.

 

Bluetooth Hoparlör

Kablosuz bağlantı sisteminin artık teknolojik ürünlerin genelin bir standart olması ile büyük/küçük birçok cihaz kablosuz bağlantı teknolojisinden yararlanıyor. Bu cihazlardan son yıllarda en popüler olanları ise bildiğiniz gibi bluetooth hoparlörler. Özellikle rahatına düşkün, hareket halinde ve müzik aşığı olan insanların tercih ettiği bluetooth hoparlörler dayanıklılığı ve çok amaçlı kullanılmasıyla dikkat çekmektedir. Birçok mikrofonun bağlanıldığı gibi ayrıyeten karaoke mikrofonlarda bağlanabiliyor.
Bluetooth Hoparlör Kullanım Alanları
Bluetooth hoparlörü çoğu yerde kullanabilme imkanınız vardır. Bunlara örnek verecek olursak; Evde, denizin ortasında dağda, bayırda, , kampta her yerde cep telefonunun şarjını harcamayarak, çok yüksek seviyede ses çıkaran cihazlardır. İsterseniz cep telefonuna gelen çağrıyı bununla yanıtlayabilir, mikrofonu sayesinde telefonla konuşma yapabilirsiniz. Cep telefonunuz şarj halindeyken bile yanınızda kullanabilirsiniz.

Bluetooth Hoparlör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bluetooth hoparlör seçerken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır. Bunları sıralayacak olursak;

#Ses Kalitesi: Bluetooth hoparlörde dikkat edilecekler arasında en önemli olan doğal olarak ses kalitesi oluyor. Elbette diğer faktörler de önemli ama elinizdeki hoparlör kaliteli olmadıktan sonra, diğer özelliklerin pek de bir önemi kalmıyor. Ses kalitesi konusunda kendini kanıtlayan markalara güvenmek en doğru çözümlerden biriyken, bazı firmaların fiyat/performans ürünlerine bakmakta da fayda var.

#Taşınabilirlik: Ses kalitesi ile beraber en önemli maddelerden biri kesinlikle taşınabilirliktir. Ne kadar çok özelliğe sahip olursa olsun taşınabilir bir cihaz olmadıktan sonra bluetooth bir cihaz olması hiçbir önem taşımamaktadır.

#Garanti Süresi: Ne yazık ki teknolojik aletlerde bazen sorunlar oluşabiliyor. Yüksek bir maliyetle alınan cihazların garantisi yoksa verilen paranın bir anlamda çöp olabilme ihtimali yüksektir. Bu nedenle bluetooth hoparlör alırken garanti süresini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik Aletleri
Teknoloji Dergisi
bm 800 mikrofon
Teknones