Konser Ukulele | En İyi Konser Ukulele Modelleri

Konser Ukulele
Konser ukulele en çok tercih edilen ikinci ukulele modelidir. Oysaki bence ses ton ve yapı bakımından en kullanışlı olan modeldir. Fakat Hawaii topraklarına ait olan standart ukulele modelleri soprano olarak kabul edildiği için bu modeller genellikle sen ve yapı özelliklerine göre ve kendine kıyas ile tercihte bulunanların ilk sırasında yer almaktadır. Bildiğiniz üzere ukulele kısa ve ince seslere gebe olduğu için birçok kişi için ses tonu veya kullanıldığı müzik türüne göre uygun olmaya bilmektedir. Fakat konser yani diğer bir adıyla concert ukulele modelleri bu duruma bir çözüm olarak değerlendirilebilir. Konser ukulele en sık kullanılan üç ukulele modeli arasında 2. Sıradadır.
Konser ukulele üzerinde 20 adete kadar perde görebilmeniz mümkündür. Genellikle 58 cm uzunluğa sahiptir. Soprano modele göre daha büyük olduğu için perdeleri arasında hareket etmek ve nota basmak daha kolaydır. En başta da belirttiğim gibi ukulele modelleri kullanılması oldukça zor olan telli müzik aletlerinden biridir. Son yıllarda da sıklıkla talep edilmesi ve merak edilmesi ile de birçok marka tarafından üretilmektedir.

Konser ukulele kullanmak ve bu alan kendinizi geliştirmek istiyorsanız birçok müzik aletinde olduğu gibi dikkat etmeniz gereken başlıca önemli unsurlar bulunmaktadır. Bunlardan bahsetmek gerekirse eğer, en başta ciddi bir emek ve zaman diyebiliriz. Elbette icra etmek etmeye değişkenlik gösterir üst seviyelerde herhangi bir müzik aletini kullanmak ya da ara sıra hobi olarak kullanmak arasında fark vardır. Eğer sizde ciddi bir ilgi içerisinde ve istikrarlı olarak bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız. Öncelikle kulak olarak kabul gören ciddi bir ses bilgisi size bu konuda oldukça yardımcı olacaktır. Ayrıca el ve perde egzersizleri sizin yol kat etmenizde oldukça yararlı olacağı gibi nota bilgisi de çok önemlidir. Düzenli bir şekilde uzun vadede nota bilginizi geliştirmek için çabalayıp istikrarlı bir şekilde çalışırsanız eğer bu alanda yol kat etmeniz içten bile değildir.
Konser ukulele modelleri hem boyutundan dolayı hem de fiyatından dolayı oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Elbette ses ve tını özellikleri asıl ilgimizi çeken unsurların başındadır. Ama her ne olursa olsun ilk bakışta yüzünüzde bir tebessüm sebebi olan bu müzik aletini çok seveceksiniz. Gerek çocuğunuzu sanata aşina halde büyütmek gerekse de hayatınıza eşsiz bir enstrüman katmak olsun her açıdan kesinlikle değerlendirmeyi ve tecrübe etmeyi hak etmektedir.

Konser Ukulele Fiyatı
Konser ukulele fiyatı diğer bir deyiş ile concert ukulele fiyatı sıkça karşımıza çıkan sorulardan biridir. Fakat bu enstrümanları sadece tekil olarak fiyatlandırmak yanlıştır. Çünkü telli müzik aletleri için akort cihazı, pena, askı, koruma kılıfı hatta stant bile maliyetli olabilir. Mesela sizin için maddi ve manevi değeri olan bir ukulele için herhangi bir fiyat odaklı stant almanız ürüne direkt olarak zarar verebilir. Bu yüzden ürünlerinizin yanında değerlendireceğiniz ek aksesuar ve ekipmanları mutlaka hem uygun fiyatlı hem de uzun vadede ürünlerinize zarar vermeden kullanabileceğiniz şekilde satın almalısınız. Konser ukulele fiyatı ise soprano modellere göre daha pahalı tenör modellere göre de daha ucuzdur. Direkt olarak tutar söylemenin yanlış olduğu bu alanda neden orta derece fiyata sahip olduğunu anlatabilirim. Soprano modeller standart olarak kabul edildiği için daha seri üretimdedir. Fakat tenör ve konser modeller üretim açısından sadece soprano modellere göre daha ağır kaldığı için ve daha büyük olduğu için hem üretim hem de malzeme açısından daha maliyetli olabilmektedir. Fakat benim tavsiyem kullanım düzeyi ve bütçenize göre marka ve model tercih etmenizdir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik Aletleri
Teknoloji Dergisi
bm 800 mikrofon
Teknones