Rca Kablo | Rca Nedir ?

Rca Kablo

Rca Kablo birnevi aux kablo adı altında olan bir kablo türüdür. RCA kablo görüntü ve ses sistemlerini bağlamak için kullanılır. Yani hem görüntü aktarımında hem de ses aktarımında RCA kablo kullanılmaktadır.
RCA kablo kullanım alanlarına bakacak olursak; miting konuşması, okul söyleyişi, müzik stüdyosu, bluetooth özelliği olmayan teknolojik aletlerde, otomobilde, amfi kullanımında ve hoparlörlerde kullanılabilir.
RCA Kabloların özelliklerine bakacak olursak genellikle kırmızı-beyaz renkli olurlar. 3.3 mm jak girişi ve rca uçlara sahiptir. Genellikle 3-5 metre uzunluğunda olan RCA kablolarının daha uzunlarını bulmak pek mümkün değildir. Ancak gerekli araştırma yapıldığı zaman bulunabilir.

 

Rca Kablosu

RCA ses kablosu ses sistemlerini bağlamak için kullanılır. Ses aktarımında da birçok ses sanatçısı için her ne kadar bluetooth gelişmiş olsa da rca ses kablosu hala vazgeçilmezlerdendir.
Kullanım alanlarına baktığımız zaman bluetooth özelliği olmayan teknolojik aletlerde, otomobilde, amfi kullanımında ve hoparlörlerde kullanılabilir. Örnek verecek olursak; okul törenlerinde amfi yönetiminde, bluetooth özelliği olmayan araçlarda radyo çaları aktif hale getirmek için kullanılabilir.
RCA ses kablosu fiyatlarına bakacak olursak çok uygun fiyatlarla bulunabilir ancak kaliteli bir RCA ses kablosu almak önemli bir unsurdur. Çünkü her ne kadar çok pahalı bir ürün olmasa da ses sistemi açısından önemli bir yere sahiptir. Yani iyi bir ürün alınmazsa ses pürüzlü bir hal alır ve bu kaliteli bir ses çıkmasına engel olur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik Aletleri
Teknoloji Dergisi
bm 800 mikrofon
Teknones