SİS MAKİNASI ÖNERİLERİ VE LİKİT HEDİYELİ MODELLER

SİS MAKİNASI ÖNERİLERİ VE LİKİT HEDİYELİ MODELLER

Sis makinası, efekt sistemlerinde yer alan ve sis dumanı çıkaran cihazların genel adıdır. Konuya detaylı değinmeden önce efekt sistemleri hakkında genel bir bilgi verip sonra sis makinası hakkında bilgi vereceğimi söylemek isterim. Nedeniyse, sis makinası olarak adlandırılan cihazlar kullanım alanı ve kullanım amacı açısından diğer cihazlarla beraber çalıştığı zaman büyük bir görsel şölen yapmanıza olanak sağladığından dolayı, genel bir değinişten yarar doğacağına inanıyorum. Efekt sistemleri birçok kullanım alanına sahip olan önemli cihazlar barındırmaktadır. Bu sistemin içerisinde baloncuk makinası, kar makinası ve sis makinası yer almaktadır. Her bir cihaz efekt anlamında oldukça önemli yerlere sahiptir. Bu cihazlarla ayağınıza kadar getiremeyeceğiniz imkanları yapay yollarla kolaylıkla yapabilirsiniz. Örneğin baloncuk makinası ile etkinliklerinizi daha eğlenceli hale getirebilir, kar makinası ile istediğiniz ortamı oluşturabilir ve yaşatabilirsiniz. Ancak ana başlığımız olan sis makineleri hakkında detaylara dönecek olursak, her biri kendi kullanım alanında çok fazla avantaj sağlarken, aralarında yer alan sis makinesi için daha çok kullanım alanı ve avantaj sağladığını söylemek isterim. Fakat tabi ki her birinin yeri başka bir cihazla doldurulamaz. Çünkü her teknolojik alette mevcut olduğu gibi bu cihazlarda da kendi kullanım alanların da çok fazla yarar sağlamaktadırlar. Bu noktada, sis makinelerinin yararıysa, görsel şölenlerinizi daha heyecanlı ve yaşatılabilir bir seviyeye getirmek tamamen sizlerin elindedir. Dilediğiniz duman yoğunluğunu çıkartabileceğiniz çeşitli modellerle satışa sunulan bu cihazlar, istediğiniz watt yani güç aralığında ve likit kalitesine veya çeşidine göre yoğunlukta çıkartabilirsiniz. Ek olarak sis likiti seçiminde aroma ve renk seçmek tamamen sizlerin elindedir. Bunun için kullanım alanını ve kullanacağınız iş üzerinde yeterli bilgiye sahip olursanız, iş verimini maksimum noktaya taşımak sizlere kalmıştır. Bu başlığa son olarak, sis makinalarının çalışma prensibi için bir alt başlığa geçebilirsiniz.

Sis Makinası Çalışma Prensibi

Sis makinesi çalışma prensibi tam olarak haznesinde bulunan sıvıyı donanımsal kabiliyeti sayesinde çok az bir seviyede kullanarak ısı yardımıyla buharlaştırıp duman çıkarmaktadır. Bunun için deposunda bulunan likitin uyumlu olması oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Çünkü belli bir ısı ile buharlaşan bu sıvı, normal bir sıvı gibi gözükse de küçük sıcaklıkta kolaylıkla buharlaşabilen özel bir sıvıdır. Ek olarak, sıvının kalitesi makinenin mekanizmasını tıkayıp zarar vermemesi için birçok bileşen barındırmaktadır. Yani, özetleyecek olursak, sıvının kalitesi ve mekanizmasının yardımıyla sıvıyı en küçük moleküllerine ayırıp, gaz haliyle salınıp yapan özel bir cihazdır. Bu noktada, önemle altını çizmek gerekirse, sis makinası seçiminde sis makinası likiti seçiminin de ne kadar önemli olduğunu anladığınız düşünüyorum.

Sis Makinası Kullanım Alanları

Sis makinası kullanım alanları için sizlerin hayal gücüne kalmıştır desek yeridir. Ancak, makinenin çalışma sağlığı açısından ve uzun ömürlü kullanım için modelin ayaklarının olduğu yüzünün zemine temas etmesi gerekmektedir. Aksi taktirde, sıvı emilimi doğru yönde olmadığı zaman cihazın yanma riski mevcuttur. Bunun dışında, kullanım alanları tiyatro salonları, lunaparklar, konser alanları ve bunlara benzer tüm etkinlik alanları olmak üzere dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

SİS MAKİNASI SATIN ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Sis makinası almadan önce iş gereksiniminizin ve kullanacağınız alanın metre karesine göre nasıl bir duman gücü gerektiğini iyi bilmeniz gerekmektedir. Bu unsur ile doğru orantılı olacak şekilde watt seçimi ve likit kalitesi seçimi yapılmalıdır. Daha sonra, kullanacağınız iş ile uyumlu olup olmaması ve nasıl kullanacağınızı satın alacağınız firma ile paylaşıp, onay almanız gerekmektedir. Nedeniyse, piyasada pek çok kişi tarafından bilinen yanlış bilgilerden dolayı, uyumluluk açısından çok fazla sıkıntı yaşayan insanlar mevcuttur. İşte bu yüzden doğru ve sağlıklı alışveriş için bir bilenden yardım almanızda yarar vardır. Bu konunun dışında, bakmanız gereken detayları özetlemek gerekirse, makinenin watt yani gücü, kullanacağınız sis makinesi sıvısının kalitesi ve likit tüketimi önemlidir. Bu noktada, son bir bilgi vermek gerekirse, sis likiti tamamen sizlerin aktif kullanımına ve makinenin gücüne bağlıdır. Ancak, sizler yine de ful aktif olarak çalışacak şekilde dolu bir hazneyi kaç saatte tükettiğini öğrenirseniz, bir fikir sahibi olacağınız düşünüyorum.

SİS MAKİNASI ÖNERİLERİ

Sis makinası tavsiye etmek için açtığımız bu başlıkta detaylı bir araştırmamız sonucu belli markaları ve modelleri önemli eleme aşamalarında geçirerek seçildiğini söylemek isterim. Bu seçimleri fiyata, ürünlerin kalitesine, firmanın sağladığı güvencelere ve forum veya şikâyet sayfalarında ürünlerin ve markanın aldığı yorumlar göz önüne alarak oluşturulmuştur. Marka ve model tavsiyesine gelecek olursak;

Quenlite QL-1500LK Sis Makinası
Quenlite QL-1200LK Sis Makinası
Quenlite QL-700LK Sis Makinası
Eclips F90LK Sis Makinesi
Eclips F90LK Sis Makinesi
Eclips F90LK – 900W Sis Makinesi
Antari Z-1020 Sis Makinası
• Antari W-530 Sis Makinası

Şeklindedir. Bu markalar herhangi bir kalite veya fiyat sıralamasına göre yapılmamıştır. Sadece aynı markalı ürünlerin arka arkaya sıralandığı bu ürünler için farklı düzey yani özellik kapasitesi ve güç seçeneği ile çeşitlenmektedir. Sizler ihtiyaçlarınız ve kullanım alan kapasitelerinizi göz önünde bulundurarak en doğru modelleri tedarik etmelisiniz.

Tüm makaleyi önemli bir noktaya değinerek noktalamak gerekir ise, bu kategoride satın alacağınız ürün için önemle dikkat etmeniz gereken faktörler mevcuttur. Bu konu hakkında gereken bilgiyi dikkat etmeniz gerekenler başlığında bulacaksınızdır. Ancak buna ek olarak, satın alacağınız firmanın sizlere sağladığı güvenceleri dikkate almanız, sağlıklı bir alışveriş için önem arz etmektedir. Bunun için ürün dışında firma araştırması yapmanızda da yarar olacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik Aletleri
Teknoloji Dergisi
bm 800 mikrofon
Teknones