Video Birleştirme Nasıl Yapılır?

Video Birleştirme Nasıl Yapılır?

Video birleştirme çeşitli programlar ile yapılmaktadır. Ancak sadece video birleştirmek için kullanılmayan bu programlar, videolar üzerinde çeşitli oynamalara olanak tanıdığından dolayı genel her iş kullanılmaktadır diyebiliriz. İşleri sayacak olursak, ses montajı, görüntü montajı, çeşitli efektler ve videonun albenisini arttıracak diğer her şey diyebiliriz. Makalemizin devamına gelecek olursak, sizlere video birleştirme programları hakkında bilgi ve tavsiyelerde bulunduğumu göreceksinizdir. Hiç şüphesiz ki bu makalede edindiğiniz bilgiler bir işe başlamak veya seçim yapmanız için gerekli bilgilere sahiptir. Konumuza dönecek olursak, video birleştirme işlemi ses gibi değildir. Tabi ki katmanlı işlemler yapabilirsiniz. Ancak, bu işlemde daha çok efekt ve kalite ön planda olduğundan dolayı, kesmek, efekt vermek, videoya çeşitli eklemeler yapmak ve bunlara benzer işlemler yapılmaktadır. Bu saydıklarım arasında bağlantıyı fark ettiyseniz, tıpkı stüdyo ekipmanlarında mevcut olduğu gibi her birinin arasında bağlantı vardır ve sanki birinin eksik olması demek büyüyü bozacakmış gibi gelebilir. Bu neden ile hem sesi hem de görüntüyü stüdyonuzda kolay bir şekilde montajını yapabileceğiniz bu programlarda, içinizde sevgi ve istek dolu olacak şekilde yapmanızı öneririz. Sebebi ise, sanatsal bir yönü olan bu işlerinde, sadece profesyonellik ile bir albenisini yakalayamayacağınız olmasıdır. Bunun için, her ne kadar profesyonel veya basit bir program kullansanız da içinizde istek olmadan mükemmel bir iş başaramayacağınızı parantez içinde söylemek isterim. Ayrıca günümüzde güvenilir tedarik kanallarından hazır stüdyo ekipmanları için ses, ışık, yazılım ve görüntüleme sistemleri ürünlerini paket halinde de satın alabilirsiniz.

Video Birleştirme Programları

Video birleştirme programları için açtığımız bu başlıkta, sizler için özel eleme yöntemlerimize tabi tutarak hazırladığımız tavsiye programlar yer almaktadır. Bu programlar sizlerin her türlü profesyonellikte işlerini görebilecek ve panel açısından anlaşılabilir programlardır. Örneklere geçecek olursak, her türlü amatör veya profesyonel işe uygun olacak şekilde her seviyede seçtiğimiz bu programlar, tamamen sizlerin seçimine bırakılmakta ve herhangi bir kalite veya profesyonelliğe göre sıralanmamıştır.

Windows Movie Maker

Windows movie maker herkesin gözü kapalı bir şekilde güvenebileceği ve her profesyonellikte işi yapabileceği dünya üzerinde kanıtlanmış bir programdır. Satın alırken gönlünüzü rahat tutacağınız bu programda, yapabileceğiniz işlerin sınırı sadece sizlerin hayal gücüdür diyebiliriz. Panel açısından anlaşılabilir ve tüm yapacağınız işlemleri kolayca yapmanızı sağlayan bu yazılım, birçok insan tarafından kullanılan oldukça yaygın olan bir üründür.

Movavi

Movavi özellikle yeni başlayanlar için önerdiğimiz bir geçiş programıdır. Yapacağınız işler diğer yazılımlar kadar profesyonel olmasa da basit ve hız gerektiren işleri kolayca yapmanıza olanak sağlamaktadır. Kolaylık açısından 30 dk içinde tüm panelleri çözebileceğiniz bu program, basit olmasının yanı sıra her türlü işi kolayca üstesinden gelmenize olanak sağlamaktadır.

Bandicam

Bandicam video birleştirme programı tıpkı Movavi gibi kolay bir panele sahip bir yazılımdır. Yapabileceğiniz işler çok profesyonellik istemeyen ve kısa zamanda yapmanız gereken kolay işlemlerse, Movavi ya da Bandicam arasından birini tercih etmenizi öneririz. Kolaylık ve panelleri açısından birbirine benzeyen bu yazılımlar, Movavi ile karşılaştırıldığı zaman bir tık daha altta kalmaktadır. Ancak, basit işler için zamandan kar edeceğiniz ve az maliyetli olan bir diğer üründür.

Adobe Premiere Pro

Adobe premire pro tıpkı diğer adobe programlarında da olduğu gibi dünya üzerinde tanınan ve herkes tarafından onay almış profesyonel bir yazılımdır. Gözünün kapalı satın alabileceğiniz bu video birleştirme programında, profesyonellik ve sınır tanımayan bir programa ihtiyacınız var ise, kullanmanızı şiddetle tavsiye ettiğimiz bir programdır. Birçok insanın bu programı kullandığını düşünecek olursak, belli bir profesyonelliğe ulaştıktan sonra koşulsuz şartsız kullanmanız gereken programların en başında gelmektedir.

 

Video birleştirme programları neden bu kadar gerekli?

Ayrıca mevcut oyun kayıtları, video unsurlarına direkt olarak kendi görüntünüzü dahil etmek için dahi isterseniz arka fonu green screen yani yeşil perde uygulaması ile yok ederek de ekleyebilirsiniz. Böylece hem ilgili içeriği oluştururken videonun istediğiniz yerine kendi görüntünüzü de video olarak ekleyebilirsiniz.

Video birleştirme neden bu kadar gerekli diye soruyorsanız, nedeninin çekicilik, profesyonellik yani genel olarak elinizdeki ürünün veya videonun albenisini arttırmak olarak özetleyebiliriz. Bu açıdan oldukça önemli olan bu programlar, hayatımızın her türlü yerinde karşımıza çıktığından ve siz fark etmeseniz de her yerinde kullanıldığından dolayı, teknolojinin beraberinde getirdiği vazgeçilmezler arasına girmektedirler. Bu başlıkla beraber ne kadar önemini anladığını düşünüyorum. Şimdi ise, bu işe bir atılım içindeyseniz, tabi ki seçim sizlere kalsa da öncelikle benim sizlere önerdiğim profesyonel, konfor ve kaliteyi içerisinde barındıran programlara göz atmanızı öneririm. Her profesyonellik ve iş seviyesi için önerdiğim bu programlar, iş gereksinimlerinizi karşılayacak doğru seçimler sonunda rahatlıkla kullanabileceğiniz montaj programlarıdır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müzik Aletleri
Teknoloji Dergisi
bm 800 mikrofon
Teknones